WordPress`te SEO’yu Artırmanın 13 Basit Yolu

75 / 100 SEO Score

Sitenize trafik çekmenin birçok yolu vardır, WordPress SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu yani (SEO) etkili yöntemlerden biridir. SEO, sitenizin Google ve diğer arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması bir çalışmadır. Bu, sitenizin görünür hale gelmesi ve gerçekten yükselmesine yardımcı olur. Dahası, yeni site yerine biri olsanız bile, WordPress sitenizin geliştirmenin SEO’sunu geliştirmenin basit yolları vardır. Bu yazıda, hemen işe başlayabilir 13 bulabiliriz!

SEO Neden Önemlidir.

Web sitenizin ziyaret edilmesi için, Yandex, Bing, Google gibi arama motorlarının sitenizi indekslemesini sağlamalısınız. Ancak, arama motorları index`e aldıkları siteyi arama sonuçlarında göstermez. Bunun için sitenizin SEO uyumlu olması gerekir.

Altta anlattığımız 13 yöntemi uygulayarak sitenizi arama motorlarının seveceği bir hale getirebilirsiniz.

WordPress SEO’yu Artırmanın 13 Basit Yolu

Bu Listede yer verecegimiz stratejileri belirlerken tr Popüler arama motoru Olan Google `nin çalışma mantığını Örnek’in aldık. Diğer arama motorları da hemen aynı sistemle çalışmaktadır.

1 Hosting Seçimi

Seçtiğiniz hosting firması SEO için çok önemlidir.

Google, siteleri sıralarken hızı hesaba kattığından, iyi bir ana bilgisayar sizi SERP’lerin üstüne çıkarmaya yardımcı olabilir. Ev sahibiniz ayrıca sitenizin yaşını kesintiye uğrattığı ve bununla ilgili fiziksel iletişimi de etkiler.

2 Arama Motorları İçin Optimize Edilmiş SEO Uyumlu Bir Tema

Temanız, WordPress siteniz için yapacağınız en önemli seçimlerden biridir. Sitenizin adı ve düzenini, yeni yaşlık ve ayrıca sitenizin SEO’sunda önemli rolar. Örneğin, temanız sitenizin yoğunlaştırabilir – ki bu çok önemlidir. Bir temanın geliştirilme şekli de önemli çünkü temiz kodlanmış bir tema her zaman daha hızlıdır ve SEO uyumludur. Bu yazı, bir tema seçerken, SEO iletişmiş bir temayı tercih incelendiğinde önemlidir. Bu temalara genellikle ‘SEO dostu temalar’ denir.

3 Mutlaka Bir SEO Eklentisi Kullanın

WordPress SEO eklentileri, SEO için gerekli olan bir çok işlemi sizin adınıza otomatik olarak yapar. Site yapılandırmasında gerek makale yazarken size SEO uyumlu yazılar yazmak için önerilerde bulunur. Böylece daha pratik bir şekilde sitenizi SEO uyumlu hale getirebilirsiniz ve SEO uyumlu yazılar yazabilirsiniz

4 ‘Kalıcı Bağlantı’ Yapınızı Değiştirin

Kalıcı bağlantılar, sitenizin tek tek gönderilerine, sayfalarına ve diğer içeriklerinize adres ekleyen kalıcı URL’lerdir. İnsanların sitenize geldiğinde kolay hatırlamak ve tekrar sitenizi ziyaret etmek için geldiklerinde kullanacakları şeylerdir ve görünüşleri önemlidir. WordPress otomatik olarak URL linklerde sayılar ve karmaşık bir yapı kullanılarak. Bunu WordPress panelden kalıcı bağlantılar kısmına gelerek doğrulandı.

SEO Uyumlu – uyumsuz link örneği

Yanlış: https://renklibilgiler.net/?p=211

Doğru: https://renklibilgiler.net/wordpress-web-sitenizde-seoyu-artirmanin-13-basit-yolu/

5 Site Haritası Oluşturun

Arama motorlarının sitenizdeki tüm sayfaları görmesini ve birbirleriyle nasıl demelerini anlamalarını sağlar. Bu, arama motorlarının sitenizi dizine eklemesini ve kullanıcı aramalarında içerik sunmasını kolaylaştırır. WordPress’e bir site haritası eklemek basittir – bunu  Google XML Site Haritaları  gibi hedeflenen bir eklenti veya Rankmath SEO gibi kapsamlı bir SEO aracı ile yapabilirsiniz.

6 Başlık Etiketleri Kullanın

Bir site haritası, arama motoru tarayıcılarının sitenizin nasıl topluluklarını gör yardımcı olmak için yararlı olsa da, tek tek anlamalarına yardımcı olmaz. Bunun için başlık etiketlerini yayın gerekecek. Bunlar, sayfalar ve bölüm başlıklarına uygulayabileceğiniz biçimlendirme seçenekleridir. H1, H2, H3 gibi …

7 İçeriğinizi Anahtarınıza Göre Oluşturun

Yazınızı yazmadan önce, anahtar kelimelerinizi belirleyin. Daha sonra yazınızı anlayın. Bu, anahtar kelimelerinize göre yazmanızı kolaylaştıracak. Anah kelimeleriniz arama motorlarına yazınızın ne ile alakalı olduğunu söyler.

8 Yazılarınızda İç ve Dış Bağlantılar Kullanın

Yazılarınızda iç ve bağlantılar kullanmaktan. Bu sitenizde makalelerin değerini arttırır. Yazılarınızda arama motorları nda üst sıralarda olan değerli sitelerden bağlantılar. Bu sitenizin arama motorlarına içeriklerinizi aratırdığınızı belirtir. Site içi bağlantı ek bağlantıda bağlantı, arama motorları yeni yazınızı indexler iken linklerinizide gezmesini ve tekrar indekslenmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku