Bannereasy - Youtube Kanal Bannerı Tasarımı

Yanlış İnsana Aşık Olduğunuzu Anlamanın 10 Yolu

Karşı cinsten bir insana sırıl sıklam aşık olduğunuzda, karşınızdaki insanın sizin sevmediğiniz olumsuz davranışlarını göremezsiniz ve herşeye olumlu bakarsınız. Kısacası aşık olan insan karşısındaki insanı görmek istediği gibi görür.

0 511

Doğru İnsanla Olmadığınızı, Yanlış İnsana Aşık Olduğunuzu Anlamanın 10 Yolu…

Karşınızdaki insan doğru insanmı ? Aşık olduğunuz kişinin doğru kişi olduğunu nasıl anlarsınız ? Doğru İnsanla olmadığınızı anlamanın 10 yolu…

Birine aşık olduğunuzda , o insanın olumsuz taraflarını anlamak farketmek biraz zor olabilir. Yada karşınızdaki insan size kendini olduğu gibi göstermeyebilir.

Ne demiş Mevlana ; Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.

Fakat insan aşık olunca karşı cinste ki insan bizi nasıl görmek istiyorsa öyle görünmeye, olduğumuzdan farklı bir kimliğe bürünme ye çalışırız. Kendimizi karşı cinse beğendirmeye onu mutlu etmeye çalışırız. Ancak ilişkiler`de aynı şeyi karşınızdaki insanda bize karşı yapar. İlk önce kendimiz doğal olmalıyız ve karşımızda ki insana da aşık olduğumuz insan olarak bakıp , her olumsuz yönünü görmekten kaçınmak yerine objektif olarak bakmalıyız.

Sizler için, karşınızdaki insanın sizin için doğru kişi olup olmadığını anlamanın yollarını araştırdık.

İşte aşık olduğunuz insanın sizin için doğru insan olup olmadığını anlamanın 10 yolu…

1- Sürekli “Ben” Diyen İnsan

Bencil

Her zaman sözüne ben diye başlayan, karşısındaki insanın fikir ve görüşlerini önemsemeyen ve sürekli kendi fikirlerini ve görüşlerini dayatmaya çalışan tipidir. Bu tip insanlar için karşısındaki insanın ne düşündüğünün hiç bir önemi yoktur. Herşey kendisi içindir. Bu tip insanlardan uzak durunuz.

2- Hayal dünyasında ve gelecekteki planların da size yer vermiyorsa

Geleceğe dair hayatınızla ilgili sadece kendi düşüncelerini size empoze etmeye çalışıyor ve geleceğe dair planlarına sizi de düşünerek karar vermiyor ise, size değer vermiyor ve hayatınızı tek taraflı olarak kendi düşüncelerine dair şekillendiriyor demektir. Böyle insanlardan uzak durmak sizin yararınıza olacaktır.

3- Sizin hayattaki başarısızlıklarınızdan haz alıyor ve başarılı olduğunuzda size katlanamıyor ise

Bu tip insanlar sürekli kendileri ön planda olmak isterler. Siz her hangi bir başarısızlık gösterdiğiniz de, size kendinizi değersiz gibi hissettirir ve bundan zevk alır. Her zaman sizden önde olmak ister. Oysaki aşık insanlar, sevgililer her zaman birlikte başarılı olmak isterler ve bir birlerini destek olurlar ve bütün ilişkiler böyle olursa yürür.

4- Devamlı yanlız tek başına takılıyor

Devamlı olarak yanlız takılmak tek başına kalmak istiyorsa, bu tip insanların size karşı bir ilgilerinin olmadığını ifade etmenin dolaylı yollarıdır. Size değer vermiyor , size zaman ayırmıyor ve sizsiz takılmak hoşuna gidiyor ise, bırakın ebediyen siz olmadan takılsın. İnsanın her fırsatta sevdiğine koşmak, birlikte vakit geçirmek için kalbi pır pır atar. İşte böyle bir insan bulduğunuz da vazgeçmeyin.

5- Kusur arıyor ve her fırsatta yüzünüze vuruyor ise

Bu maddede de yine Mevlana’nın bir sözü ile örnek verelim.

Ne diyor Mevlana ; iyiyi ara, güzeli ara ama kusur arama.
Kusursuzum diyen insan yalan konuşur. Her insanın kusuru illaki olur ve seven insan , birlikte olduğu insanın ufak tefek kusurlarını görmezden gelir. Fakat en küçük bir kusurunuzda bunu hemen dile getiriyor ve yüzünüze vuruyor ise nu insan sizi gerçekten hak etmiyor demektir. Uzak durulması gereken bir tip.

6- Geleceğe dair planları ve kaygıları bulunmuyorsa

Bu tip insanlar genellikle günübirlik yaşam sürerler. Sizinle birlikte gelecek için hayal kurmuyor ve gelecek için planlar yapmıyor ise, siz onun için gelip geçicisiniz demektir. Gelecekteki yaşamın da sizin de bir yeriniz olmadığı ve sizinle gelecek düşünmediğini veya düşündüğünü bu maddeyi dikkate alarak anlayabilirsiniz.

7- Onu başka insanlar ile sosyalleşirken yanınızda istemiyorsanız

Arkadaşlarınızın ortamında onunda olmasını istemiyorsanız, büyük bir ihtimalle negatif ve olumsuz karakterde bir insandır. Ortamınızın enerjisini düşürmek istemiyor ve yanınıza yakıştırmıyorsunuz demektir. Buda o ve siz bir bütün olamıyorsunuz anlamına gelmektedir. İleride sıkıntı yaşamak istemiyorsanız daha fazla ilişkinizi ilerletmemek sizin yararınıza olacaktır. Bu karar hem sizin için hemde ilişki içinde olduğunuz insan için en doğru karardır.

8- Aşırıya kaçan bir tip ise

Aşırıya kaçan bir tip ise

Kum tanesi kadar bir olayı abartıp kabartıp sürekli tatsızlık çıkarıyor, sürekli kavga etmenize sebebiyet veriyor ise, bu tip insanlar sizi sürekli üzecek ve kavgalarınız hiç bitmeyecektir. Bu tip insanlar sizin enerjini tüketir bitirirler. Sürekli en basit şeylerde dahi sizi savunmaya iter ve bir ilişkiyi sürekli kendinizi savunarak yüretemezsiniz.

Bu maddede yazdıklarımız tam tersine de olabilir. En sempatik hareketiniz de bunu abartıp veya orta da hiç birşey yokken biranda sizinle sevgi yumağı olup , sevgisinde aşırıya kaçıyorsa vıcık vıcık bir aşka , ilişkiye hazır olun. Aslında bir çok kişinin istediği de budur. Nadir de olsa bazı insanlar monoton bir ilişki ister ve sevgi yumağı olmak onlarında yapısına uymaz.

9- Sadece siz çabalıyorsanız

Sadece siz çabalıyorsanız

İlişkinizde yaşadığınız her olumsuzluk ta tek çabalayan taraf siz iseniz yeterince değerli değilsinizdir. Karşınızdaki insan keyfe keder takılıp sadece kendi hayatı ile meşkul olurken , ilişkiniz için sadece siz çabalıyor iseniz , bu çabayı ömür boyu gösteremeyecekseniz yanlış insanla birliktesiniz demektir.

10- Her anında onunla değilsen

Ateş bacayı sarmıştır bir kere. Hani filmlerde olur ya , gözünü her kapattığın da, her uykuya daldığında onun hayalini görürsün. Onu her gördüğünde  kalbin pırpır eder. Nasıl olurda sana bu kadar geç kaldım dersin. Keşke daha erken tanışsaydık dersin. Bu duyguların hiç birini yatmamış, yaşamamış isen yanlış insanlasın demektir.

Doğru İnsanla birlikte olmadığınızı anlamanın 10 yolu

Bonus : 

Siz ; Onun yanındayken nasıl göründüğünü önemsemiyorsan, saçın bozulmuş, makyajın akmış, tişörtünde leke varmış, hiç önemli değil. Seni sen yapan şeyler onlar değil zaten. Doğru insan senin yüzüne baktığında yalnızca kalbini görür, kıyafetlerini değil.

o ; Siz farklı düşünseniz bile fikirlerinize saygı gösteriyor sa, onun için hayattaki ilk öncelik siz iseniz, sizin fikirlerinize saygı duyuyorsa, ailenize ve arkadaşlarınıza karşı hoş görülü ve umursuyor ise oda sizi seviyor ve sizi hak ediyor demektir.

İşte bunu düşünebildiğiniz an ve onun da tavrı size karşı bu şekilde ise doğru insanlasınız demektir. Onu asla bırakmayın. Çünkü bu insan sizi mutlu edecek tek insandır.

Bu yazımız sizin için yeterli olmadı ise onedio isimli sitede yer alan ” Doğru İnsan Sanıp Aşık Olduğumuz Kişinin 17 Aşamada Yanlış İnsana Dönüşmesi ” adlı makaleye de göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku